Drukarki mobilne – jakie procesy usprawniają?

Mobilność to bardzo współczesna czy wręcz pożądana cecha wielu urządzeń, która podnosi efektywność prowadzonego biznesu. Jedną z grup tego rodzaju urządzeń są drukarki mobilne. Przyjrzyjmy się, w jakich procesach sprawdzają się najlepiej?

Drukarki przenośne to świetne rozwiązanie dla osób pracujących poza biurem, w tym osób stale przemieszczających się. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma źródeł zasilania, co jest możliwe dzięki wyposażeniu drukarek w akumulator. Typowe rozwiązanie jest bezprzewodowe, gdzie drukarka jest sterowana za pośrednictwem wi-fi, może to być także Bluetooth. Połączenie przewodowe jest już raczej niespotykane.
Nieodzownym walorem omawianych drukarek jest ich niewielki rozmiar i waga oraz jednocześnie wzmocniona obudowa. Ich konstrukcja nie wpływa niekorzystnie na wysoką jakość wydruków, która jest identyczna do jakości druku ze stacjonarnych drukarek.

Z uwagi na swoje kluczowe właściwości drukarki mobilne usprawniają szereg procesów w transporcie, logistyce, magazynie, handlu detalicznym, turystyce, gastronomii, przy organizacji imprez plenerowych, służbie zdrowia, sektorze publicznym i innego rodzaju pracy wykonywanej w terenie.

W ramach logistyki i magazynowania urządzenia te istotnie wspomagają przede wszystkim takie zadania jak druk etykiet na przyjmowane w dostawie towary, druk etykiet w czasie kompletacji zamówień oraz przy inwentaryzacji i zarządzaniu zapasami.

Drukarki mobilne w procesie sprzedaży z powodzeniem spełniają swoją rolę na różnorodne sposoby. Należy do nich druk etykiet na półki sklepowe, w tym etykiet z przeceną.
Kolejny obszar to druk paragonów lub biletów na różnego rodzaju imprezach plenerowych, gdzie powstają mobilne kasy biletowe.
Przenośne drukarki ułatwiają pracę pracownikom płatnych parkingów podczas sprzedaży biletów, mobilnym pracownikom wystawiających rachunki za energię elektryczną lub inne media, służbom wystawiającym mandaty w terenie.
W środkach transportu publicznego podręczna drukarka mobilna stanowi udogodnienie podczas wystawiania biletów pasażerskich.
Do rozliczania swoich usług w terenie za pomocą drukarek mobilnych korzystają także wszelkiego typu kurierzy, serwisanci czy przedstawiciele firm, wystawiając faktury, potwierdzenia lub paragony.
Podobnie wykorzystują je pracownicy części usług turystycznych i gastronomicznych.

W obrębie służby zdrowia drukarki mobilne umożliwiają oznaczenie etykietą próbki pobraną bezpośrednio w miejscu sprawowania opieki nad pacjentem oraz są wykorzystywane w zarządzaniu bankiem krwi. Stąd zwiększają dokładność i efektywność personelu oraz bezpieczeństwo chorych.

Przenośne drukarki to urządzenia coraz bardziej popularne – istnieje coraz więcej dziedzin, a co z tym idzie procesów, które możemy usprawniać za ich pomocą. Wiąże się to z przebiegającymi równolegle czynnikami, takimi jak wzrost mobilności ludzi i mobilności usług oraz stale rozwijającą się technologią.

Zalety drukarek mobilnych:

  • Możliwość korzystania w dowolnym miejscu
  • Wygoda użytkowania (niewielki rozmiar i waga)
  • Długi czas pracy (pojemny akumulator)
  • Efektywność i dokładność wykonywanych zadań
  • Wysoka jakość wydruków

 

 

 

 

 

Written By

Dodaj komentarz