GEFCO pojedzie do Tangeru

GEFCO

GEFCO Polska rozszerza ofertę o regularne przewozy ładunków częściowych z Polski do Maroko. Transporty na tej jednej z najdłuższych tras drogowych przez Europę odbywają się trzy razy w tygodniu.

 

GEFCO Polska
GEFCO wprowadza nowe rozwiązania. Dodatkowo możliwa jest realizacja pilnych zleceń (time-critical) z wykorzystaniem transportu lotniczego. Maroko jest dla Polski coraz ważniejszym partnerem gospodarczym. Wartość wymiany handlowej przekracza 3 mld PLN, w tym około 1,3 mld PLN stanowi eksport towarów z Polski.

Rozwija usługi
Czas tranzytu terminal-terminal między Polską a oddziałem GEFCO w Tangerze wynosi od 4 do 9 dni roboczych. Dostawa towaru do odbiorcy ostatecznego odbywa się po zakończeniu wszystkich procedur celnych, co zajmuje od 1 do 3 dni roboczych w zależności od destynacji.

Dostosowane do potrzeb
Oferowana przez firmę usługa regularnych przewozów o gwarantowanym czasie dostawy dotyczy ładunków częściowych (LTL/ PTL) od 2 do 8 metrów ładunkowych (ldm) o wadze od 2 do 14 ton. Większe transporty realizowane są przez operatora w ramach indywidualnych dostaw.

Przewidywalność kosztów przy stałej współpracy
Firmy,  które decydują się na długoterminową współpracę, mogą liczyć na stałą ofertę cenową. Dzięki temu nawet w okresach szczytów transportowych nie będą ponosić ryzyka gwałtownego wzrostu kosztów przewozu. A to sprzyja długoterminowemu planowaniu wydatków.

Smart
Z kolei obsługa klientów sporadycznie korzystających z przewozów częściowych opiera się o dynamiczny kalkulator kosztów. Dzięki temu wycena jest przygotowywana niemal natychmiast po złożeniu zapytania.

Optymalizacja kosztów dzięki konsolidacji
GEFCO Polska w ramach regularnych połączeń drobnicowych i częściowych zapewnia możliwość codziennego odbioru ładunków z terenu całego kraju. Ich konsolidację do 20 europalet (8 ldm) w dwóch oddziałach firmy w Psarach koło Katowic oraz w Kątach Wrocławskich.

Plusy
Z tego rozwiązania w szczególności korzystają firmy produkcyjne, które na bieżąco wysyłają produkty z zakładu i w ten sposób unikają kosztów jakie ponosiłyby w przypadku wysyłek pojedynczych palet. Dodatkową korzyścią jest fakt, że klient nie musi posiadać własnych magazynów, ponieważ do czasu załadunku na samochód liniowy towar składowany jest w oddziałach GEFCO Polska.

Realizacja pilnych dostaw time-critical
Sieć własnych oddziałów firmy na terenie Hiszpanii i Maroko oraz współpraca ze stałymi i sprawdzonymi przewoźnikami pozwalają nam oferować usługę wysokiej jakości, która gwarantuje bezpieczeństwo przesyłki. Dzięki wsparciu zespołu GEFCO Special zapewniają również transport ładunków pilnych, niestandardowych gabarytowo. A takż wszelkich innych przesyłek, które wymagają specjalnego traktowania.

Zespół GEFCO
Zespół zajmujący się obsługą takich zamówień jest dostępny całą dobę. W pilnych przypadkach transport towarów do Maroko realizują również drogą lotniczą.

Dodatkowo
Dostawa w trybie przyspieszonym dotyczy zarówno przesyłek znajdujących się w obu centrach konsolidacyjnych, jak również tych, które wyruszyły już w trasę i znajdują się na naczepie samochodu.

GEFCO Polska to ekspert w zakresie logistyki łańcucha dostaw. Ta firma jest częścią Grupy GEFCO należącej do pierwszej dziesiątki europejskich operatorów logistycznych.

Historia
W Polsce firma działa od kwietnia 1999r. Siedziba główna mieści się w Centrum Warszawy. Oddziały są zlokalizowane w rejonie Łodzi, Poznania, Katowic, Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa oraz w rejonie Warszawy (Grodzisk Mazowiecki, Natolin, Łajski).

 

Photo credits >>

Written By

Dodaj komentarz