Nowości w chmurze – Cisco Cloud Day

Cisco Cloud Day to cykl spotkań służący prezentacji i popularyzacji najnowszych rozwiązań Cisco pracujących w technologii CLoud, służących zwiększeniu bezpieczeństwa i wydajności sieci firmowych. Ekipa SKK Networks była współorganizatorem jednego z takich szkoleń.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o trzech produktach Cisco dedykowanych firmom, które chcą w sposób bezpieczny i wydajny zarządzać swoją infrastrukturą sieciową oraz usprawnić komunikację z wykorzystaniem rozwiązań telekonferencyjnych. Cechą wspólną wszystkich prezentowanych rozwiązań jest to, że bazują one na infrastrukturze „chmurowej” (z angielskiego „Cloud”).

Pierwszy z nich to Cisco Umberlla, czyli rozwiązanie chroniące sieć firmową przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu. Monitoruje zapytania DNS i system blokuje podejrzane procesy, dzięki czemu redukuje zagrożenie częściowego lub całościowego zakłócenia pracy sieci firmowej. Warto dodać, że ochroną objęte są wszystkie urządzenia końcowe typu laptopy, czy smartfony bez względu na to, czy aktualnie są podłączone do sieci biurowej, czy nie

Dla firm poszukujących nowoczesnych systemów wideokonferencyjnych Cisco przygotowało rodzinę produktów pracujących w ramach platformy Webex. Webex Teams i Webex Meetings pozwalają na sprawną komunikację. Pierwszy z nich dedykowany jest pracy w grupie, np. projektowej. Drugi to doskonałe narzędzie wspierające organizację telekonferencji, szkoleń, czy spotkań biznesowych prowadzanych on-line. Systemy te wspierane są przez urządzenia m.in. DX80, Webex Board i Webex Room pozwalające na sprawną wymiana plików, współdzielenie i edycję dokumentów.

Kolejnym prezentowanym rozwiązaniem było Cisco Meraki. Jest to chmurowe rozwiązanie służące kompleksowemu zarządzaniu infrastrukturą sieciową. Na tle rozwiązań konkurencyjnych wyróżnia się przede wszystkim rozbudowaną analityką (umożliwiającą monitorowanie zachowania użytkowników), łatwością wdrożenia i zarządzania z każdego miejsca czy możliwością kontrolowania urządzeń końcowych MDM.

Chcesz bezpłatnie przetestować któreś z powyższych rozwiązań w Twojej firmie? A może chcesz wziąć udział w kolejnym Szkoleniu Cisco Cloud Day? Napisz do nas na adres: sieci@skkglobal.com

Written By

Dodaj komentarz