Połączenia Cargo do Budapesztu z Korean Air

Połączenia cargo

Połączenia Cargo to kolejna inicjatywa Korean Air. Na lotnisku w Budapeszcie wylądował w piątek (13.03) pierwszy samolot w ramach nowego bezpośredniego połączenia cargo pomiędzy Seulem a Budapesztem. O godzinie 10:40 Boeing 777F Korean Air zakołował na płytę centrum logistycznego BUD.

 

Połączenia Cargo
Połączenia Cargo, czyli samolot Boeing 777F obsługujący pierwszy rozkładowy lot cargo z Korei Południowej do Budapesztu został dziś powitany na płycie BUD Cargo City, niedawno otwartej bazy logistycznej lotniska w Budapeszcie. W przyszłości trasa Seul-Budapeszt-Frankfurt-Seul będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu.

Nowoczesne połączenia
Ponadto 23 maja otwarte zostanie pasażerskie połączenie lotnicze do stolicy Korei Południowej, w ramach którego, zgodnie z letnim rozkładem lotów, będą wykonywane trzy połączenia w tygodniu pomiędzy Budapesztem a Seulem.

W ubiegłym roku Korea Południowa została największym inwestorem na Węgrzech. Zakłady produkcyjne wielu firm ważnych z perspektywy, takie  połączenia cargo, jak Samsung Electronics, Samsung SDI, Hanon Systems, SK Innovation czy Doosan, mają siedziby w odległości zaledwie 1,5 do 2 godzin drogi od BUD Cargo City.

Szczególny rok
Wiceminister spraw zagranicznych i handlu Levente Magyar podczas ceremonii otwarcia podkreślił, że rok 2019 był szczególnym rokiem dla relacji pomiędzy Węgrami, a Koreą Południową. Kraje te świętowały trzydziestą rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych.

Nowe inwestycje
Korea Południowa została największym inwestorem na Węgrzech, realizując projekty o wartości 2,72 mld EUR.  Stanowi to około połowy całego portfela inwestycyjnego. Handel wzrósł o jedną trzecią w porównaniu z poprzednim rokiem”, powiedział wiceminister.

Ważny krok
Włączenie Budapesztu do sieci połączeń pasażerskich i towarowych Korean Air jest ważnym krokiem w historii lotniska w Budapeszcie. Są bardzo dumni, że mogą powitać nową linię lotniczą. Klienta BUD Cargo City, które w niespełna miesiąc po otwarciu stał się centrum logistycznym na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią.

Podsumowanie
Tak o na temat połączenia cargo powiedział dr Rolf Schnitzler, dyrektor generalny lotniska w Budapeszcie. Bezpośrednie połączenie lotnicze jest nie tylko wielką możliwością dla firm węgierskich i międzynarodowych, ale także szansą dla Węgier i stołecznego lotniska, aby zostać najważniejszym lotniczym centrum logistycznym w regionie.

Nowe rozkładowe połączenia cargo Korean Air oraz bezpośrednie połączenie między Seulem a Budapesztem, które dla ruchu pasażerskiego zostanie uruchomione w maju, jeszcze bardziej wzmocni stosunki handlowe i dyplomatyczne między Węgrami a Koreą Południową.

Relacja
Tak na temat otwarcia połączenia powiedział Kyoosik Choe, ambasador Korei Południowej na Węgrzech. Jako ambasada zrobią wszystko, co w ich mocy, aby nowe połączenia były udane dla obu krajów.

Pozytywne nastawienie
Są przekonani, że ich współpraca doprowadzi do nawiązania kontaktów między firmami z naszych krajów. Przyniesie korzyści gospodarce po obu stronach. Lotnisko Incheon jest na dobrej drodze, aby zostało jednym z głównych węzłów połączeń w obszarze połączeń cargo w Azji Wschodniej, a Budapeszt zyska korzystną pozycję na rynku środkowoeuropejskim.

W styczniu 2020 roku lotnisko w Budapeszcie otworzyło nowe centrum logistyczne BUD Cargo City, które zwiększy przepustowość portu lotniczego do 250.000 ton rocznie.

Photo credits >>

Written By

Dodaj komentarz